نکات مهمی که در هنگام خرید اپوکسی رزین باید به آن توجه کرد
نکات مهمی که در هنگام خرید اپوکسی رزین باید به آن توجه کرد

در این مقاله نکات مهمی که در هنگام خرید اپوکسی رزین باید به آن توجه کرد مورد بررسی قرار می گیرد تا در هنگام خرید دچار اشتباه نشوید و یک خرید مناسب انجام دهید.

یکی از موارد مهمی که ذهن کسانی که می خواهند با اپوکسی کار کنند را درگیر می کند نکاتی است که باید هنگام خرید رزین اپوکسی به آن توجه کنند.

با در نظر گرفتن این نکته های ساده ، می توانید کار خود را با رزین اپوکسی به عنوان کاری ساده و مطمئن انجام دهید.

قبل از شروع استفاده از هرگونه محصول اپوکسی ، اطمینان حاصل کنید که کارگاه شما تمیز ، خشک و عاری از گرد و غبار است. دمای ایده آل ۲۰-۲۲ درجه سانتی گراد است ، به این معنی که باید با پوشیدن یک پیراهن احساس راحتی کنید.

حتماً رزین و سفت کننده خود را به طور کامل و با نسبت صحیح مخلوط کنید (می توانید این کار را با وزن یا حجم آن اندازه گیری کنید دقیق رزین و سفت کننده استفاده کنید). ضروری است که هر دو عنصر کاملاً مخلوط شوند ، در غیر این صورت اپوکسی ممکن است پخت نشود.

 

نکات مهمی که در هنگام خرید اپوکسی رزین باید به آن توجه کرد

در این قسمت نکات مهمی که باید در هنگام خرید اپوکسی به آن توجه کنیم مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه به اندازه ظرف رزین اپوکسی و هاردنر

به این نکته توجه داشته باشید که اپوکسی خریداری شده در دو ظرف عرضه می شود که یک ظرف آن اپوکسی و ظرف دیگر آن هاردنر یا سخت شونده می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که دو ظرف وزن یکسانی داشته باشند  در این حالت ، نسبت اختلاط ۱به ۱ خواهد بود.

در صورتی که اندازه دوظرف برابر نبود حتماً نسبت اختلاط بر روی آن درج شده است.

اندازه ظرف رزین و هاردنر
دقت به اندازه ظرف رزین اپوکسی و هاردنر

خرید رزین اپوکسی دارای برچسب و دستور مصرف

به این نکته توجه داشته باشید که رزین اپوکسی که می خواهید خریداری کنید دارای برچسب و علامت استاندارد و طریقه دستور مصرف باشد.

هر رزین دستور مصرف خاصی دارد و آن را باید طبق آن مصرف کرد و رزین اپوکسی و هاردنر آن را باید به نسبت اختلاط آن که روی ظرف آن نوشته شده است استفاده کرد.

به این نکته توجه داشته باشید که رزین اپوکسی بدون برچسب و دستور مصرف را به هیچ وجه خریداری نکنید.

 

توجه و دقت به ظرف رزین اپوکسی

هنگام خرید رزین توجه داشته باشید که ظروف رزین و هاردنر پلمب باشند چون هوا می تواند به آن ها آسیب برساند و کیفیت آن ها را پایین بیاورد.

در هنگام خرید رزین اپوکسی به ظرف آن دقت کنید.

از آنجایی که اپوکسی به نور خورشید و اشعه ماورا بنفش حساس می باشد توجه داشته باشید ظرف اپوکسی که خریداری می کنید شفاف نباشد.

از طرف دیگر چون ظرف های فلزی ممکن است با اپوکسی واکنش دهند برای نگهداری اپوکسی توصیه نمی شود. در بیشتر موارد ، مواد موجود در این ظروف با آن ها واکنش داده و باعث می شود کار نهایی خشک نشود.

لازم به ذکر است بهترین ظرف ها برای نگهداری اپوکسی ظرف هایی از جنس پلی اتیلن می باشد.

توجه و دقت به ظرف رزین اپوکسی
توجه و دقت به ظرف رزین اپوکسی

 

توجه به محل نگه داری ظروف رزین اپوکسی

هنگام خرید اپوکسی و هاردنر آن با دقت به محل نگهداری آن ها در فروشگاه توجه کنید زیرا همان طور که گفته شد ظروف اپوکسی و هاردنر به نور خورشید حساس هستند.

از طرفی  دیگر رطوبت باعث خراب شدن آن می شود پس باید محل نگهداری آن در محل خشک باشد و در محل مرطوب نگهداری نشود.

 

خرید رزین اپوکسی از فروشگاه های معتبر

یکی از سؤالاتی که باید پرسید فروشگاه های معتبر است که در این زمینه تجربه دارد. ممکن است فروشنده در زمینه وسیع تری تجربه داشته باشد اما در رزین تجربه نداشته باشد. اطمینان حاصل کنید که فروشنده در زمینه رزین ها تجربه داشته باشد.

رزین ها نیاز به یک فرد با تجربه زیاد دارند زیرا برای نگهداری به مهارت و دانش زیادی نیاز دارند. بنابراین توصیه می شود قبل از خرید خود ، تجربه و تخصص مربوط به فروشنده را بررسی کنید.

متاسفانه بعضی از فروشندگان با مخلوط کردن رزین اپوکسی با حلال های مختلف کیفیت رزین اپوکسی را پایین می آورند.

 استفاده از رزین های با کیفیت پایین سبب می شود حباب های زیادی هنگان کار تشکیل شود.

توجه به قیمت رزین اپوکسی

قیمت رزین اپوکسی که می خواهید خریداری کنید یکی دیگر از عوامل مهمی است که باید در نظر گرفت. مهم است که اطمینان حاصل کنید که از طرف فروشنده مورد سوء استفاده قرار نگرفته اید. برای جلوگیری از استفاده ، سعی کنید قیمت بازار رزین در منطقه خود را دریابید. با صحبت کردن با فروشندگان مختلف در مورد همین موضوع می توانید به این هدف دست پیدا کنید.

 

مقدار پوشش رزین اپوکسی

در حالی که ممکن است این لزوما مهم ترین مورد در هنگام انتخاب رزین اپوکسی نباشد ، اما به طور قطع تأثیر خواهد گذاشت که یک محصول نسبت به محصول دیگر چه مقداری ارایه می کند.

وقتی این واقعیت را در نظر می گیرید که قیمت های موجود در بازار نسبتاً پایدار و مشابه هستند ، مبلغی که یک محصول معین در پوشش ارائه می دهد در نهایت ارزش کلی آن رزین اپوکسی را تعیین می کند ، همه چیزهای دیگر برابر هستند.

گفته می شود ، سطح پوشش بیشتر رزین های اپوکسی از فرمول مشابه قیمت محصولات اکثر محصولات تقریباً همان منطقه پوشش رقبا برخوردار است. به این ترتیب ، اگر می بینید که گزینه ای مقدار زیادی را پوشش می دهد ، باید در نظر بگیرید که معامله عالی زمانی است که هیچ اشکال عمده ای در فرمول وجود نداشته باشد.

 

توجه به زمان پخت رزین اپوکسی

این یکی دیگر از کیفیت رزین اپوکسی است که اهمیت نسبتاً زیادی دارد اما لزوماً مهمترین عملکرد نهایی رزین اپوکسی نیست. گفته می شود ، زمان پخت سریع می تواند در صورت استفاده از رزین اپوکسی برای یک پروژه ، بسیار مهم باشد. برخی از پروژه ها به زمان حساس هستند بنابراین به اپوکسی هایی که زمان پخت آن ها سریع تر است نیاز است.

 

استفاده آسان از رزین اپوکسی

استفاده آسان در واقع یکی از مهم ترین ملاحظات رزین اپوکسی است ، به خصوص اگر شما یک فرد با تجربه نیستید. حتی کسانی که مرتباً از رزین های اپوکسی استفاده می کنند ، تمایل به ترجیح محصولاتی را دارند که استفاده از آن ها راحت تر است.

این امر به این دلیل است که یک رزین اپوکسی که استفاده از آن دشوار است ، احتمال عدم صحیح ترمیم رزین را افزایش می دهد. در اکثر اوقات ، مشکلات مربوط به فرآیند استفاده شامل چگونگی پخت رزین در حین استفاده است. رایج ترین مسائل مربوط به استفاده از رزین اپوکسی یا توسعه حباب ها یا وضعیتی به نام سرخ شدن است.

استفاده آسان از رزین اپوکسی
استفاده آسان از رزین اپوکسی

در صورتی که در مورد خرید رزین اپوکسی سوالی دارید می توانید با مشاورین قلمتراش در ارتباط باشید. برای مشاوره در مورد اپوکسی ، به وب سایت قلمتراش مراجعه کنید.