نکاتی پیرامون انواع مرکب ، نحوه و میزان مرکب برداری درخوشنویسی 

 نحوه و میزان مرکب برداری ، از اهمیت زیادی برخوردار است . بمنطور دقت و تمرکز بیشتر ، ظرف دوات در دست چپ قرار می گیرد تا فاصله دست و مرکب زیاد نشود . بعلاوه اگر این فاصله زیاد باشد ، فاصله مرکب برداری و نگارش زیاد می شود و امکان خشک شدن نوک قلم خوشنویسی بیشتر می شود . بخصوص هنگامی که از مرکب های شیمیایی و نسبتا غلیظ استفاده می کنیم . این امر مهم بطور قطع در کتابت خوب تاثیر دارد . مرکب کتابت نسبت به مرکب سر مشقی غلیظ تر است و بالعکس .
با در نطر گرفتن مطالب فوق هر چه قلم نگارش بزرگتر باشد ، دوات رقیق تر و ظرف آن نیز با دهانه گشادتر است .
نحوه و میزان مرکب برداری در کتابت های مختلف باید بصورت تجربی و بسیار حساب شده باشد . قطعا مرکب برداری خوب ، در نگارش خط خوب تاثیر دارد . این مقوله ( مرکب برداری ) خیلی مهم بوده و با پیشرفت خوشنویس و تا دوره های بالاتر حساس تر و ظریف تر می شود .
مرکب برداری برای هر حرف و کلمه ای که می خواهیم بنویسیم ، باید مناسب باشد و با دیر نظر گرفتن حروف خرد و کشیده ها ، باید به اندازه برداشته شود .
 بسیاری از هنرمندان به منظور رقیق کردن مرکب به دوات آب اضافه میکنند ( توصیه میشود از مکمل مرکب و یا صمغ عربی استفاده شود) . این کار، اگر مرکب ما به اندازه کافی صمغ داشته باشد، قابل قبول است، ولی در بسیاری موارد اضافه کردن آب به دوات باعث ازبین رفتن غلظت مطلوب مرکب میشود و اگرچه کشش مرکب قابل قبول میشود، ولی در نقاطی که قلم از کاغذ برداشته میشود، مرکب اضافی در سطح حرف یا کلمه‌ی نوشته شده پخش میشود و به اصطلاح خودش را رها میکند.
با دقت در آثار قدما، میبینیم مثلا در شمره ها ( بخش انتهایی دوایر ) مقداری مرکب بدون پخش شدن ایستاده است و در سطح کلمه پخش نشده است. برای حصول این نتیجه هنگام نوشتن، توصیه میشود بجای رقیق کردن مرکب با آب ، گلاب و …، از محلول نسبتاً رقیق صمغ عربی استفاده شود. و البته باید دقت شود افزایش میزان صمغ از حد مطلوب، منجر به ایجاد چسبندگی زیاد مرکب به قلم و کاغذ خواهد شد. میزان مناسب غلظت ناشی از صمغ عربی در مرکب ، با تجربه کردن به راحتی بدست خواهد آمد . برخی هم برای براق کردن مرکب های مات به آن ،مقداری پودر قند اضافه می کنند . لازم به ذکر است که زیاده روی در این مورد موحب چسبندگی زیاد مرکب می شود.
 نکته مهم : همه ما عادت داریم که ظرف مرکب را قبل از ریختن داخل مرکب دان تکان دهیم . این امر در مورد مرکب مشکی ، اقدامی لازم است ، ولی در مرکبهای رنگی ، نیازی به این عمل نیست ، تکان دادن ظرف مرکب های رنگی باعث می شود که ناخالصی موجود که از برخی مواد تشکیل دهنده آن بوجود آمده است ، و بعد از مدتی ته نشین شده است ، مجددا با مرکب ما ترکیب شود . مرکب های رنگی را مستقیم در ظرف مرکب دان بریزید . در ضمن فراموش نشود که همواره مرکب ها را قبل از مصرف آن صاف نمایید . 

توصیه میشود جهت داشتن یک مرکب رنگی خوب با کیفیت بالا و شفافیت رنگ از جوهر اشمینگ آلمانی استفاده کنید که دارای کیفیت ساخت بالا و ماندگاری طولانی می باشد و دردسرهای مرکب های رنگی شیمیایی موجود در بازار را ندارد