وبلاگ

نکاتی پیرامون انواع مرکب ، نحوه و میزان مرکب برداری درخوشنویسی

مرکب خوشنویسی مهر
نکاتی پیرامون انواع مرکب ، نحوه و میزان مرکب برداری درخوشنویسی   نحوه و میزان مرکب برداری ، از اهمیت زیادی برخوردار است . بمنطور دقت و تمرکز بیشتر ، ظرف دوات در دست چپ قرار می گیرد تا فاصله دست و مرکب زیاد نشود . بعلاوه اگر این فاصله زیاد باشد ، فاصله مرکب برداری و نگارش زیاد می شود و امکان خشک شدن نوک قلم خوشنویسی بیشتر می شود . بخصوص هنگامی که .

چلیپا چیست و چگونه نوشته میشود؟

چلیپا-چیست-و-چگونه-نوشته-میشود؟
چلیپا چیست و چگونه نوشته میشود؟ مبحث کلی این است که چلیپا، از مجموع چهار سطر و يا مجموع دو قالب دو سطرى ايجاد مى‌شود. و سطرها در داخل آن به‌شکل مورب و کج قرار مى‌گيرند، این حالت بهترين قالب براى رباعى و دوبيتى است. در اين قالب، سطرها بسيار دقيق و حساب شده در جاى خود قرار داده مى‌شوند. تقارن ميان فضاهاى پر و خالى موجب توازن در چليپا شده و آن را .

ایرو کالر اشمینگ schmincke aero color

جوهر ا
ایرو کالر اشمینگ schmincke aero color جوهر اشمینگ ایرو کالر پروفشنال یکی از با کیفیت ترین و بهترین رنگ های هنری دنیا می باشد. مرکب اشمینک ایرو کالر با رنگ های فوق براق و بسیار زیبا در دونوع ترانسپارنت (transparent) و اپک(Opaque) در بسته بندی های ۲۸ و ۱۲۵ و ۲۵۰ و ۱۰۰۰ میلی لیتر به بازار عرضه میشوند. Finest acrylic ink عبارتی است که بر روی بسته بندی های اشمینگ درج شده است، و تاکید .

ترکیب در خوشنویسی چیست؟

ترکیب در خوشنویسی
ترکیب در خوشنویسی چیست؟ اصل ترکیب در خوشنویسی : ترکیب در لغت به معنای درآمیختن است اما در اصطلاح خوشنویسی آمیختن سه عنصر حرف- صفحه و رنگ را گویند. الف) حرف: تلفیق شدن هر حرف با حرف دیگر ب) صفحه : در صفحه آرایی باید از حروف طوری استفاده شود که اثر آن زیبا باشد. ج) رنگ: رنگهای اصلی- هم خانواده – مکمل- رنگهای خنثی تفضیل: رعایت بهترین کشش در سطر را تفضیل گویند. .

مبانی زیبا شناسی در شیوه میر عماد

میر-عماد-حسنی
مبانی زیبا شناسی در شیوه میر عماد بدون شک یکی از بزرگان خوشنویسی ایران و شاید به عقیده بسیاری بزرگ ترین فرد در تاریخ این هنر ایرانی میر عماد حسنی می باشد اسطوره ای که بعد از مرگ ناجوانمردانه اش در اصفهان تا همین زمانه تحلیل های بسیاری بر آثار و شرح احوال شده است، منتها شاید بدون هیچ گونه تعصب و نگاه متعصبانه بررسی صورت نگرفته باشد برخی سعی کرده اند تا بدون .

آداب خوشنویسی از قلم احمدعلی باروتی

آموزش خوشنویسی
آداب خوشنویسی از قلم احمدعلی باروتی در باب هنر خوشنویسی و ارزش والای معنوی ان مقالات زیادی نگارش شده است ولی متاسفانه اطلاع رسانی و انتشار چندان مناسبی در این زمینه انجام نمیگیرد در زیر برخی از اداب و قوانین در خصوص این هنر اصیل و ناب ایرانی را با هم مرور میکینیم: ۱ – خلوص نیت: با توجه به این که هنر خوشنویسی یک هنر الهی و ذاتی است و با سرشت انسان .

خرید انواع قلمتراش خوشنویسی

%d9%82%d9%84%d9%85%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b4-%d8%af%d9%88-%d8%aa%db%8c%d8%ba%d9%87-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d9%84%db%8c-5
خرید انواع قلمتراش خوشنویسی سایت قلمتراش دات آی آر  اولین و بزرگترین سایت فروش ابزار و لوازم تخصصی خوشنویی در ایران می باشد، قلمتراش دات آی آر  تنها فروشگاه اینترنتی تخصصی خوشنویسی و نقاشیخط دارای نماد اعتماد الکترونیک ایران از وزارت صنایع و معادن بوده و یک مرجع رسمی برای همه هنرمندان این شاخه های هنری می باشد.   از آنجا که بررسی و خرید و فروش قلمتراش های خوشنویسی نو و دست دوم .

نکته هایی در آهار مهره کردن کاغذ

آهار مهره کردن کاغذ
نکته هایی در آهار مهره کردن کاغذ به نقل از آهار مهره:  در فرایند تولید کاغذهای صنعتی برای سفید کردن کاغذها و از بین بردن و زدودن رنگ طبیعی کاغذ به آن اسید اضافه می شود و مرحله رنگ زدایی انجام میشود، این اسید با رطوبت هوا و مرکب خوشنویسی و یا هر چیز دیگری واکنش داده و سبب کاهش ماندگاری و از بین رفتن اثر خوشنویسی و یا … پس از یک مدت .

کاغذهای دست ساز و معرفی روش آهار مهره کردن

%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%a7%d9%87%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d9%87%d8%b1%d9%87
کاغذهای دست ساز و معرفی روش آهار مهره کردن در فرایند کاغذ سازی صنعتی و در کارخانجات برای سفید کردن کاغذ و هم چنین حذف رنگ های اضافه و زیبا تر جلوه دادن کاغذ به ان اسید اضافه می کنند که این اسید در حقیقت در کارهای هنری با رنگ های طبیعی واکنش داده و اثر ماندگاری رنگ را کاهش می دهد و در بلند مدت باعث از بین رفتن اثر می گردد تفاوتی .
طراحی سایت
طراحی سایتقالب وردپرس

!! هیچ تخفیفی را از دست ندهید

با عضویت در خبرنامه سایت از فروش های ویژه و تخفیفات دوره ای با خبر شوید